Późne bramki napędzają Real Madryt do pokonania Stuttgartu w pierwszym meczu Ligi Mistrzów

Real Madryt rozpoczął obronę tytułu Ligi Mistrzów od wywalczonego 3-1 zwycięstwa nad Stuttgartem na własnym boisku. Mecz zakończył się dramatycznym finałem, a późne bramki Antonio Rüdigera i Endricka przypieczętowały zwycięstwo po tym, jak Deniz Undav wyrównał dla gości. Kibice ubrani w Koszulka Real Madryt wypełnili trybuny, tworząc elektryzującą atmosferę, która napędzała grę zawodników.

Stuttgart rozpoczął grę mocno, grożąc wczesnym prowadzeniem, ale bramkarz Realu Madryt, Thibaut Courtois, wielokrotnie mu odmawiał. Madryt miał trochę szczęścia, że ​​wszedł do przerwy bez straty gola, ale nie tracił czasu, aby potwierdzić swoją dominację na początku drugiej połowy. Zaledwie 30 sekund później Kylian Mbappé zdobył swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów dla klubu, wykorzystując dośrodkowanie Rodrygo. Jednak przewaga nie trwała długo, ponieważ Undav wyrównał głową w 68. minucie, wywierając presję na gospodarzy.

Pomimo niepowodzenia Real Madryt odpowiedział dobrze. Rezerwowy Luka Modrić wykonał dobrze wymierzony rzut rożny, który Rüdiger zamienił na potężny strzał głową w 83. minucie, ponownie dając Realowi prowadzenie. Wcześniej potencjalny rzut karny dla Madrytu został anulowany, gdy sędzia uznał, że Rüdiger upadł zbyt łatwo. Stuttgart, odporny jak zawsze, wyrównał, przygotowując emocjonujące zakończenie meczu.

W ostatnich chwilach Endrick, który wszedł z ławki, dorzucił trzeciego gola strzałem z dystansu, który minął bramkarza Stuttgartu, Alexandra Nübela. Ten gol nie tylko przypieczętował zwycięstwo Madrytu, ale także uczynił Endricka najmłodszym strzelcem Ligi Mistrzów w historii klubu. Spotkanie nie tylko pokazało ekscytującą piłkę nożną, ale także żywą gamę Koszulki piłkarskie noszonych przez fanów, świętujących globalny zasięg tego sportu.

Courtois, nazwany piłkarzem meczu, odniósł się do wyzwania, jakie postawił Stuttgart, uznając ich ofensywne umiejętności i wyrażając ulgę z powodu wygranej. Dzięki temu zwycięstwu Real Madryt rozpoczął kampanię Ligi Mistrzów w pozytywnym nastroju, ale w nadchodzącej fazie ligowej zmierzy się z trudniejszymi przeciwnikami, w tym Liverpoolem, AC Milan i Borussią Dortmund, ponieważ będzie starał się utrzymać status mistrza Europy.