Mbappé strzela gola w debiucie, Real Madryt wznosi Superpuchar UEFA

Kylian Mbappé zaliczył imponujący debiut w Realu Madryt, strzelając gola w zwycięskim meczu klubu z Atalantą 2-0 w Superpucharze UEFA. Kapitan Francji, który po raz pierwszy w meczu ligowym założył kultową białą koszulkę Realu Madryt, strzelił drugiego gola w 68. minucie, zapewniając zwycięstwo mistrzom Hiszpanii. Mecz, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie, Mbappé rozegrał 82 minuty, podczas których fachowo wykończył podanie Jude Bellinghama, posyłając piłkę w górny róg bramki. Mbappé z dumą założył jedną z najbardziej kultowych koszulki piłkarskie na świecie, debiutując w Realu Madryt w Superpucharze UEFA.

Nowy system Realu Madryt pod wodzą Carlo Ancelottiego sprawił, że Jude Bellingham grał bardziej w środkowej części pomocy, co pozwoliło mu przejąć kontrolę nad grą w drugiej połowie. Vinícius Jr. również zabłysnął, wykonując znakomitą asystę przy otwierającym golu Federico Valverde. Pomimo dominacji, Madryt nadal odczuwał presję, dopóki gol Mbappé nie złagodził napięcia.

Po meczu Mbappé wyraził pewność siebie, stwierdzając, że nie ma „żadnych ograniczeń” co do liczby goli, jakie on i Real Madryt mogą strzelić w tym sezonie. Zapytany, czy 50 goli to realny cel, podkreślił znaczenie sukcesu drużyny, mówiąc: „Jeśli mogę strzelić 50 goli, to jest to 50. Ale najważniejsze jest wygrywanie i doskonalenie się jako drużyna, ponieważ wygramy jako drużyna”. Debiut Mbappé w Koszulka Real Madryt zostanie zapamiętany jako początek nowej ery dla hiszpańskiego giganta.

Świętując swoim charakterystycznym gestem, Mbappé dołączył do Viníciusa Jr. i Rodrygo, jego kolegów napastników, którzy mają być groźną siłą w europejskiej piłce nożnej w tym sezonie. Rozmyślając o swoim debiucie, Mbappé podzielił się swoim podekscytowaniem na myśl o tym, że w końcu będzie nosił koszulkę Realu Madryt, na którą czekał od dawna. Bellingham, który sam zaprezentował się świetnie, pochwalił Mbappé, zauważając, że „przeznaczone” było mu strzelić gola w swoim debiucie.

Przejście Mbappé do Realu Madryt, dokonane na zasadzie wolnego transferu z Paris Saint-Germain, zakończyło przedłużającą się i głośną sagę transferową. Podczas gdy Ancelotti musi jeszcze dopracować swoje opcje ofensywne, ponieważ nowy nabytek Endrick jeszcze nie wystąpił, włoski trener ma do dyspozycji mnóstwo talentów, gdy Real Madryt rozpoczyna nowy sezon.